Free talks (luźne rozmowy)

Dyskusje mieszkańców Onnea, na każdy temat.
Awatar użytkownika
Izabellareclaw20
Obeznany

Re: Free talks (luźne rozmowy)

Postautor: Izabellareclaw20 » 07 października 2019, 13:18

Takie pytanko, na ile wcześniej trzeba zamawiać ekipę na zrobienie schodów ?? Jakie macie z tym doświadczenia ??

Pozdrawiam

Sent from my iPhone using Tapatalk

Zola91
Bywalec

Postautor: Zola91 » 07 października 2019, 13:32

Takie pytanko, na ile wcześniej trzeba zamawiać ekipę na zrobienie schodów ?? Jakie macie z tym doświadczenia ??

Pozdrawiam

Sent from my iPhone using Tapatalk
Około 2 miesiące.

Wysłane z mojego STK-LX1 przy użyciu Tapatalka

AdiK
Bywalec

Postautor: AdiK » 08 października 2019, 08:07

U nas byli za 3 tygodnie,ale to wiadomo.Zależy ile akurat mają zleceń.

Awatar użytkownika
brzesiu
Doświadczony

Postautor: brzesiu » 18 października 2019, 09:08

Pisze tutaj bo nie warto zakładać osobnego tematu.

U nas po roku przerwy powrócił problem z myszami.
W zeszłym roku wyłapaliśmy pięć sztuk i wywieźliśmy je żywe poza nasze osiedle.
Chcieliśmy być humanitarni, ale w tym roku trafiły nam sie jakieś wyjątkowo inteligentne które nie chcą złapać sie do klatki.

Osobiście mamy już dosyć tego tematu i zaczęliśmy truć myszy taką specjalną karmą na gryzonie.
W okresie jesiennym gryzonie szukają sobie ciepłego schronienia i widocznie bardzo upodobały sobie nasze osiedle.

Gorąco polecam zainwestowanie kilku zł w łapki oraz w trutkę na gryzonie.
Sa takie specjalnie pojemniki na tutkę do stosowania pod chmurką by ptaszki nie wydziobały tego co nie jest dla nich.

Problem jest poważny, u nas myszy znalazły sobie sposób na dostanie sie na poddasze i w nocy słychać tupot małych nóżek nad głową.

My w OBIm kupowaliśmy https://www.obi.pl/trucizna-na-myszy/ar ... /p/6124416
Po jednej przed podjazdem i od strony ogrodu.
Koszt praktycznie żaden a gdyby przed co drugim domem taka stała nie było by problemu.

Ps Koty bardziej sie interesują żebractwem niż polowaniem ;)

Michal
Doświadczony

Postautor: Michal » 18 października 2019, 12:39

a na strychu macie porozstawiane jakieś pułapki ? jak tak to co najlepiej sie sprawdza?

IzaJaro
Obeznany

Postautor: IzaJaro » 18 października 2019, 12:44

Pisze tutaj bo nie warto zakładać osobnego tematu.

U nas po roku przerwy powrócił problem z myszami.
W zeszłym roku wyłapaliśmy pięć sztuk i wywieźliśmy je żywe poza nasze osiedle.
Chcieliśmy być humanitarni, ale w tym roku trafiły nam sie jakieś wyjątkowo inteligentne które nie chcą złapać sie do klatki.

Osobiście mamy już dosyć tego tematu i zaczęliśmy truć myszy taką specjalną karmą na gryzonie.
W okresie jesiennym gryzonie szukają sobie ciepłego schronienia i widocznie bardzo upodobały sobie nasze osiedle.

Gorąco polecam zainwestowanie kilku zł w łapki oraz w trutkę na gryzonie.
Sa takie specjalnie pojemniki na tutkę do stosowania pod chmurką by ptaszki nie wydziobały tego co nie jest dla nich.

Problem jest poważny, u nas myszy znalazły sobie sposób na dostanie sie na poddasze i w nocy słychać tupot małych nóżek nad głową.

My w OBIm kupowaliśmy https://www.obi.pl/trucizna-na-myszy/ar ... /p/6124416
Po jednej przed podjazdem i od strony ogrodu.
Koszt praktycznie żaden a gdyby przed co drugim domem taka stała nie było by problemu.

Ps Koty bardziej sie interesują żebractwem niż polowaniem ;)
W drugim szeregu niestety pełno myszy , sąsiedzi mający koty również skarżą sie na ten fakt. Trutka na strychu zniknęła w kilka dni , a była rozłożona w dwóch miejscach . Trzeba zakupić kolejną baterie „leku” .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
brzesiu
Doświadczony

Postautor: brzesiu » 18 października 2019, 12:49

W garażu i na strychu mamy kilka łapek w formie takiej klatki co nie zabija myszki.
Niestety niektóre są na tyle mądre ze nie dają się zrobić w konia.
Niestety najlepszym rozwiązaniem jest trutka w formie zatrutego ziarna.

Jedynie moja wielka prośba.
Rozstawiamy trutki również na zewnątrz budynku.
Mysz to mega inteligentne stworzenie i niech lepiej się uczy ze amku jest na zewnątrz niż w domu.
Pamietajmy ze pod chmurką trzeba trutkę używać w karmnikach by przypadkowe ptactwo nie miało z nią kontaktu.

Awatar użytkownika
SebolE
Obeznany

Postautor: SebolE » 18 października 2019, 21:50

A co tu sie dziwić jak sie mieszka na wsi w koło same pola. Ja narazie nie usłyszałem nic. Może Fatma skutecznie odstrasza. Koty leniwe chodź kilka razy targały w pysku.

Awatar użytkownika
Dmoszkovsky
Obeznany

Postautor: Dmoszkovsky » 18 października 2019, 23:42

U nas ten sam problem jest znów od miesiąca. Po skosach i sufitach na piętrze co chwilę coś biega i skrobie.

Przedwczoraj otworzyłem na moment strych i chwilę później się zorientowałem, że mam już w domu mysz.
W zeszłym roku też byłem humanitarny, w tym nie mam już cierpliwości na to.

Zdemontowałem na noc cokoły w kuchni i odsunąłem kanapę, żeby dać kotom pole do popisu i rano mysz była na środku kanapy sztywna i przygotowana do wyniesienia :mrgreen:

Mocno zastanawiam się nad zamontowaniem na strychu i w garażu odstraszacza ultradźwiękowego, który jest niegroźny zarówno dla ludzi, psów i kotów, bo problem jest coraz większy. Kwestia, jaka jest faktycznie skuteczność takiego urządzenia, bo opinie są podzielone. I czy faktycznie jest to obojętne dla domowników wszelkiego gatunku - tych "legalnych" :D

Awatar użytkownika
brzesiu
Doświadczony

Postautor: brzesiu » 19 października 2019, 10:20

Ja wiem jedno.
Trzeba myszy albo łapać algo truć.

Mi osobiście jako zwierzątka nie przeszkadzaj ani mnie nie brzydzą, tym bardziej ze mysz polna w odróżnieniu do szczura to bardzo czyste zwierze.

Problem jest taki ze to jest gryzoń który chodzi po izolacji termicznej skrobie w styropianie gryzie powłokę paroprzepuszczalną.
A co jak przegryzie któryś przewód.

Tak jak sąsiad napisał do około same pola wiec jesteśmy wręcz otoczeni naturą w tym pozytywnym jak i nie do końca pożądanym przez nas aspekcie.
Ja koło domu mam karmniki deratyzacyjne na strychu i w garażu łapki i trutkę.
Polecam wszystkim zastosowanie podobnego systemu to przynajmniej ograniczymy ilość gryzoni.

Koty jak widać się nie sprawdzaj bo gdyby to tak wyglądało ze tam gdzie kota wyczuje mysz to nie pójdzie dawno już by u nas nie było gryzoni.

Wróć do „Na każdy temat”