Doradca kredytowy

Informacje: które szeregi w sprzedaży, jak wstawiać zdjęcia na forum, FAQ, etc.
Michal
Doświadczony

Doradca kredytowy

Postautor: Michal » 14 czerwca 2017, 11:20

Cześć !! Zdecydowaliśmy się z narzeczoną na kupno mieszkania na Onnei. Z racji tego, że jesteśmy kompletnie zieloni w sprawach kredytu chcieliśmy skorzystać z doradcy kredytowego u dewelopera.
I teraz pytanie, czy ktoś z was korzystał z tego doradcy kredytowego ? Jakie macie odczucia? Lepiej troche poświęcić czasu i samemu załatwiać wszystko w banku ?

Awatar użytkownika
brzesiu
Zaawansowany

Re: Doradca kredytowy

Postautor: brzesiu » 14 czerwca 2017, 13:26

Witam. Deweloper ma swojego zaufanego doradcę w Open Finance. Bardzo rzeczowa i kompetentna osoba. W sumie obydwoje Pan Janczewski oraz Pan Pozuczek sa godni polecenia. Gdyby ktoś szukał alternatywy mogę jeszcze polecić Pana Badowskiego z expandera. Co do szukania na własną rękę szczerze to strata czasu. Osobiście z bankiem nic się lepszego nie ugra A zawiłości w negocjowanie jest sporo. Lepiej to zlecić osobie która zrobi to za nas.

Dodam tylko że z racji wykonywanego zawodu miałem sporo komplikacji z kredytem i gdyby nie doświadczenie doradcy pewnie bym kredytu na siebie nie dostał.
Na marginesie pierwszym bankiem który mi odmówił był bank w którym jestem ok 10 lat z czego połowę tego czasu mam rachunek Premium.

Michal
Doświadczony

Postautor: Michal » 16 czerwca 2017, 12:30

I to jest informacja jakiej oczekiwałem, w takim razie nie pozostaje nic innego jak umówić się z doradcą kredytowym ;)

Awatar użytkownika
rafalse
Zaawansowany

Postautor: rafalse » 16 czerwca 2017, 13:58

Michał, Pana Janczewskiego także polecali nasi znajomi, którzy kupowali dom na innej inwestycji tego developera.
Choć mieliśmy swojego sprawdzonego doradcę, zdecydowaliśmy się na doradcę współpracującego z developerem. Dzięki temu nie musimy sobie zaprzątać głowy wieloma aspektami natury papierkowej.

P.S. Możesz śmiało powiedzieć że przybywasz od Pana Karlssona ;)
Wspieram działania Fundacji RAT24. www.rat24.pl

Michal
Doświadczony

Postautor: Michal » 16 czerwca 2017, 14:07

Dzięki :D Szczerze mówiąc ta piapierologia mnie przeraża. Wydaje mi się, że tak jak mówisz, najrozsądniej pójść do doradcy współpracującego z deweloperem ;)
A jeśli chodzi już o załatwianie tego wszystkiego, często trzeba spotykać się z doradcą/deweloperem ?
Moja praca raczej nie pozwala na częste wyrywanie się w ciągu dnia, tym bardziej że kawałek z Gdyni mam do Banina :)

Michal
Doświadczony

Postautor: Michal » 16 czerwca 2017, 14:25

A może macie jeszcze jakieś spostrzeżenia/ rady, o co dopytywać dewelopera, gdzie mogą być jakieś haczyki itd ? Zawsze to człowiek będzie mądrzejszy ;)

Awatar użytkownika
rafalse
Zaawansowany

Postautor: rafalse » 16 czerwca 2017, 19:22

A może macie jeszcze jakieś spostrzeżenia/ rady, o co dopytywać dewelopera, gdzie mogą być jakieś haczyki itd ? Zawsze to człowiek będzie mądrzejszy ;)
Rada podstawowa: jeśli czegoś nie masz na umowie, znaczy że tego nie będzie. Nie ważne jak kolorowo sprzedawca będzie opowiadał o planach developera. Tylko dokument umowy gwarantuje Tobie stan właściwy budynku lub jego otoczenia.

Siódme Niebo jak na developera stosuje nader przejrzyste warunku zakupu. Co na pewno warto sprawdzić, to wpis w księdze wieczystej (tudzież potwierdzić oryginalność dokumentów u notariusza który je wystawiał). Zresztą już przy umowie rezerwacyjnej otrzymujesz sporą część dokumentów które możesz przestudiować do czasu podpisania umowy właściwiej.

Co do spotkań, zależy w większości od Ciebie. Dla doradcy, czas to to pieniądz, zatem skraca spotkania do minimum. Wyjątkiem są ociągający się klienci.

Btw na który szereg polujesz?

Michal
Doświadczony

Postautor: Michal » 16 czerwca 2017, 21:04

O umowe to na pewno przestudiujemy. A miałeś taką sytuacje że coś sie nie zgadzało z umową czy raczej nie robią pod górkę ?

Polujemy na szereg 9ty bo tylko taki jest w sprzedaży aktualnie.
Chociaż jeżeli był by w miare szybko oddawany 10ty szereg to chyba byśmy poczekali na niego, wydaje mi się że właśnie ten dziesiąty ma lepsze położenie, tzn. zachod słońca jest od strony ogródka :)

Jutro jedziemy do dewelopera więc pewnie też zajedziemy na budowe :D

Awatar użytkownika
rafalse
Zaawansowany

Postautor: rafalse » 17 czerwca 2017, 11:38

O umowe to na pewno przestudiujemy. A miałeś taką sytuacje że coś sie nie zgadzało z umową czy raczej nie robią pod górkę ?

Polujemy na szereg 9ty bo tylko taki jest w sprzedaży aktualnie.
Chociaż jeżeli był by w miare szybko oddawany 10ty szereg to chyba byśmy poczekali na niego, wydaje mi się że właśnie ten dziesiąty ma lepsze położenie, tzn. zachod słońca jest od strony ogródka :)

Jutro jedziemy do dewelopera więc pewnie też zajedziemy na budowe :D
W sprzedaży jest znacznie więcej niż na stronie. My na ten przykład mamy umowę na dom w szeregu 22, a Joanna na 28.

Trzeba tylko pamiętać, iż koniec budowy przewidziany jest na rok 2022.

Michal
Doświadczony

Postautor: Michal » 17 czerwca 2017, 12:28

Tak, to prawda :)
Odbiór 9tego szeregu jest przewidziany na sierpień 2018 a 10tego nie wiele później, i teraz mamy dylemat który wziąć :)
Ciężka decyzja :) jedyne co się troche zawiedliśmy to to że nie można zrobić prysznica na dole :(

Wróć do „Forum Informacyjne”