Zapoznaj się - ważne zmiany na forum

Informacje: które szeregi w sprzedaży, jak wstawiać zdjęcia na forum, FAQ, etc.
Awatar użytkownika
rafalse
Zaawansowany

Zapoznaj się - ważne zmiany na forum

Postautor: rafalse » 11 grudnia 2018, 12:10

W związku z potrzebą selekcji loginów zarejestrowanych na naszym forum proszę o weryfikację Waszych profili:

- każdy profil powinien posiadać ustawiony numer budynku zgodnie z planem developera (nie podajemy tutaj numerów nadanych przez gminę). Możecie tego dokonać poprzez stronę www naszego forum i zakładkę edycja konta. Tapatalk nie obsługuje takiej możliwości.

Loginy bez ustawionych numerów budynków oraz loginy osób które ustawią numer, a których nie znamy osobiście (warto przybić piątkę na budowie), będą miały ustawioną grupę, która nie otrzyma dostępu do najważniejszych tematów na forum.

Czas aktualizacji danych do dnia 17.12.2018

P.S. Jeśli dostrzeżecie, że ktoś ustawił sobie fałszywy numer budynku, a wiecie że to nie jest Wasz sąsiad, zgłaszajcie taki login bezpośrednio do mnie poprzez PW. Będziemy takie loginy weryfikowali.
Wspieram działania Fundacji RAT24. www.rat24.pl

Michal
Doświadczony

Re: Zapoznaj się - ważne zmiany na forum

Postautor: Michal » 12 grudnia 2018, 08:26

Bardzo dobre rozwiązanie :) nikt przynajmniej nie będzie anonimowy

Awatar użytkownika
SebolE
Obeznany

Postautor: SebolE » 12 grudnia 2018, 18:29

A mi się wydaje, że średnie rozwiązanie. OK pod warunkiem, ze DOM będzie wyłącznie do widoku admina forum.

Awatar użytkownika
Przemyslaw11
Bywalec

Postautor: Przemyslaw11 » 12 grudnia 2018, 21:04

Popieram SebolE.
Dobrze by było żeby numer budynku był widoczny tylko dla administratora (dla weryfikacji- która jest potrzebna na tego typu forum ).
Nie każdy chce ujawniać tą informację dla wszystkich użytkowników i powinien mieć prawo do korzystania z forum bez takiego przymusu.

Mbaldyga
Początkujący

Postautor: Mbaldyga » 12 grudnia 2018, 21:30

Ja z kolei nie rozumiem czemu ma być ukryty? W tak nie dużej społeczności będziemy się znać choćby z widzenia, a forum służy jednak głównie do sprawnego działania naszego osiedla, wiec dobrze byłoby, aby nie pojawiały się anonimowe komentarze, tylko takie przypisane do konkretnych osób. W mojej opinii wzięcie odpowiedzialności za publikowane treści podniesie merytorykę dyskusji. Ja osobiście piszę pod własnym nazwiskiem, bo uważam, że w ten sposób dwa razy pomyślę zanim coś opublikuję ;)

Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem było by wyświetlanie numeru domu nie tylko dla administratora, ale dla całej grupy osób zweryfikowanych.

Jeszcze jednym rozwiązaniem, które przyszło mi do głowy mogłoby być pokazywanie adresu innych tylko tym, którzy podali swój ale nie wiem czy silnik forum pozwala na takie rzeczy.

PaulinaS
Obeznany

Postautor: PaulinaS » 12 grudnia 2018, 21:42

Ja z kolei nie rozumiem czemu ma być ukryty? W tak nie dużej społeczności będziemy się znać choćby z widzenia, a forum służy jednak głównie do sprawnego działania naszego osiedla, wiec dobrze byłoby, aby nie pojawiały się anonimowe komentarze, tylko takie przypisane do konkretnych osób. W mojej opinii wzięcie odpowiedzialności za publikowane treści podniesie merytorykę dyskusji. Ja osobiście piszę pod własnym nazwiskiem, bo uważam, że w ten sposób dwa razy pomyślę zanim coś opublikuję ;)

Moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem było by wyświetlanie numeru domu nie tylko dla administratora, ale dla całej grupy osób zweryfikowanych.

Jeszcze jednym rozwiązaniem, które przyszło mi do głowy mogłoby być pokazywanie adresu innych tylko tym, którzy podali swój ale nie wiem czy silnik forum pozwala na takie rzeczy.
Popieram :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Michal
Doświadczony

Postautor: Michal » 13 grudnia 2018, 08:34

Jesteśmy tego samego zdania :)

Awatar użytkownika
rafalse
Zaawansowany

Postautor: rafalse » 13 grudnia 2018, 17:58

Również uważam że nie ma co się kryć, ponieważ księgi wieczyste są ogólnodostępne i widać w nich nie tylko numer posesji ale także PESEL.
Rozumiem natomiast czemu ktoś się może bać lub też chciałby uszanować swoją prywatność. Wychodząc naprzeciw potrzebom takich osób, numery domów widoczne są wyłącznie dla administratorów oraz moderatorów.

Niebawem pojawi się specjalna grupa "Mieszkańcy", do których sukcesywnie będziemy dodawać osoby zweryfikowane przez nas. Osoby dodane do tej grupy, będą miały inny kolor swojego nicka na liście osób.

Awatar użytkownika
rafalse
Zaawansowany

Postautor: rafalse » 17 grudnia 2018, 10:46

Cały dział spraw osiedlowych został ukryty z dniem dzisiejszym. Mają do niego dostęp zweryfikowani mieszkańcy, moderatorzy oraz administratorzy. Jeśli komuś zniknął dział może się ze mną skontaktować w celu weryfikacji.

Awatar użytkownika
Asia
Bywalec

Postautor: Asia » 11 stycznia 2019, 09:39

witam czy mogę prosić od odblokowanie dostępu? Nie jestem robotem :)

Wróć do „Forum Informacyjne”